Logo

Webinar AUNP 9.06

Date

Wednesday, June 9, 2021

Time

05:00 PM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Agenda

1. Karmienie piersią po cięciu cesarskim. Fakty i mity. prof. UM dr hab. Beata Pięta 
2. Krew pępowinowa - warto czy nie warto bankować ? lek. med. Tomasz Baran 
3. Prawidłowa pielęgnacja skóry niemowląt i dzieci w odniesieniu do produktów marki Emolium. Janusz Wieczorek 
4. Mikrobiota w okresie okołoporodowym. dr n. med. Anna Bartnicka 
5. Noworodek po cesarskim cięciu. prof. dr hab. n. med. Jerzy Szczapa 
6. NATALIS żel położniczy jako dodatkowe wsparcie w porodzie naturalnym. mgr Agnieszka Małolepszy 
7. Konflikt serologiczny - rola położnej. Aktualne zalecenia. prof. UM dr hab. Beata Pięta
Presenter

Mrs Prof. UM dr hab. Beata Pięta

to położna, zastępca naczelnej pielęgniarki w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym UM w Poznaniu, kierownik "Polnej Szkoły Rodzenia" przy GPSK, kierownik Zakładu Praktycznej Nauki Położnictwa UM, konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego i ginekologicznego. Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Położnych. Ekspert kampanii "Wspieramy Was od 1. dnia".
Presenter

Mr Lek. Med. Tomasz Baran

Tomasz Baran – absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej ( obecnie Uniwersytet Medyczny ) w Lublinie oraz studiów Executive MBA na SGH i Uniwersytetu w Montrealu.

W trakcie swojej kariery zawodowej pełnił różne role w działach , sprzedaży i marketingu wiodących polskich oraz międzynarodowych firm farmaceutycznych. Od 2010 roku zajmuje się propagowaniem wiedzy dotyczącej możliwości zastosowania komórek macierzystych, pełni rolę Wiceprezesa Zarządu Polskiego Banku Komórek Macierzystych – który świadczy swoje usługi na terenie całej Europy i jest największym podmiotem w Europie.
Presenter

Mr Janusz Wieczorek

Specjalista ds. szkoleń marki Emolium
Presenter

Mrs dr n. med. Anna Bartnicka

Diagnosta laboratoryjny; tytuł doktora uzyskała w Klinice Zakażeń Noworodka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu; jej praca doktorska dotyczyła mikrobioty przewodu pokarmowego noworodków oraz czynników na nią wpływających; Dyrektor ds. nauki i promocji Instytutu Mikroekologii w Poznaniu; jest współautorką książki 'Dieta w chorobach autoimmunologicznych'; zajmuje się głównie probiotykoterapią oraz kwestiami związanymi z mikrobiotą jelitową i jej znaczeniem w zdrowiu i chorobie.
Presenter

Mr prof. dr hab. med. Jerzy Szczapa

– polski neonatolog, dr hab. nauk medycznych, profesor zwyczajny i rektor Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu, były Kierownik Kliniki Zakażeń Noworodków Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Długoletni Prezes Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego, współzałożyciel Europejskiej Unii Towarzystw Neonatologicznych i Perinatologicznych, redaktor naczelny czasopisma „Postępy Neonatologii”. Jego zainteresowania naukowe dotyczą zagadnień patologii i intensywnej terapii z szczególnym uwzględnieniem zakażeń okresu noworodkowego.
Presenter

Mrs Agnieszka Małolepszy

Agnieszka Małolepszy pracuje w zawodzie od 23 lat.. Tytuł magistra położnictwa otrzymała na Akademii Medycznej w Lublinie, dodatkowo kończąc specjalizację neonatologiczną we Wrocławiu.
Od 7 lat w ramach indywidualnej praktyki położnej spełnia się jako położna środowiskowo-rodzinna prowadząc edukację przedporodową, odbywając wizyty patronażowe i udzielając porad laktacyjnych. Laureatka konkursu Położna na Medal 2021.